Mainland & Pelionland

Updated: Jun 15, 2020


וואו איזה טיול זה היה! קצת מהכל, קצת מההרים, קצת מהמפלים, קצת נחלים, קצת ערים, קצת מכל חוף, הרבה טבע והרבה מאוד כבישים...


תקציר: נחיתה באתונה, אבריטניה, העיירה ליבדיה, קרפיניסי, טיול ג'יפים בפינדוס, מפלי הגשם הנצחיים, המערה השחורה, אגם קרמסטון, ארטא, יואנינה, זגוריה, ויקוס, רוגובוס פולס, נהר ה- AOOS, גשר קוניצה, סלוניקי, וכמובן חצי האי פיליון.


Vikos Gorge, trip to north Greece and Pelion

הנה מסלול הטיול שלנו:

כמו תמיד נחתנו באתונה, אבל שלא כמו תמיד, הפעם נחתנו בלילה. חיפשנו מלון שיהיה בנתיב הנסיעה שלנו למרכז יוון, וישנו במלון 3 כוכבים מפנק מרשת Coco-mat המומלצת בשכונת קיפיסיה, חצי שעה מצפון לשדה התעופה. המלון השוכן בפרבר יוקרתי של אתונה, מעוצב נקי ונעים ומגיש ארוחת בוקר טובה ועשירה, כפתיחה מוצלחת ליום מושלם.

לפנינו נסיעה ארוכה לחבל אבריטניה ולכן בדרך תכננו עצירה בעיר ליבדיה. עלינו לתצפית מהכנסיה האורתודוקסית Ierousalim (שיש שאומרים שזה על שם ירושלים הקדושה) ממנה רואים נוף פתוח של האמפיתאטרון והסביבה. העליה לא קלה אבל הנוף בסוף 600 המדרגות מפצה. ירדנו את כל הדרך חזרה ל-Krya's Water Sources ולפסל הנימפה במים statue of Nymph Erkyna)‎), אכלנו צהריים באחת הטברנות והמשכנו בדרך.


Livadia, trip to north Greece and Pelion

מ- Livadia נסענו ישר לבירת המחוז- העיר הגדולה והיחידה קרפיניסי. בקרפיניסי מתגוררים כ- 8000 אנשים מתוך 20,000 תושבי מחוז אבריטניה כולו המפוזרים על פני מאות כפרים בהרים, בחלקם 10 תושבים בלבד הגרים בכפר מבודד למרגלות ההר. הלכנו לישון ביוון במלון סוויטות בניהול משפחתי עם בריכה ונוף משגע (The View Village). קמנו בבוקר בתוך העננים למראה פסגות שוויצרי מופלא.


Karpenissi, trip to north Greece and Pelion

למחרת יצאנו לטיול ג'יפים שהוזמן מראש מהארץ עם חברת Treking Hellas, חברה רצינית עם מדריכים ונהגים מקצוענים, וניכר היה שעבור יאניס המדריך שהגיע בדיוק בשעה שקבענו- האזור הוא המגרש הביתי שלו. חצינו במשך שעות את רכס הרי הפינדוס, שמכונה עמוד השדרה של יוון, וחוצה אותה מצפון לדרום בפסגות גבוהות ומדרונות אינסופיים. בדרך עברנו כפרים, נחלים, גשרים, הרים גבוהים וגבעות, שעות של נופים חולפים ולעיניים לא נמאס להתבונן.Pindos, trip to north Greece and Pelion

Pindos,  trip to north Greece and Pelion

עשינו את הדרך המפותלת והמרהיבה ממזרח למערב עד למפלי הגשם הנצחי. אל המפלים מגיעים לאחר כשעה וחצי של הליכה קלה, רובה מוצלת, חלקה בתוך המים, בנקיק יפיפה, כשלאורך הדרך יש בריכות קטנות שניתן להיכנס ולהתרחץ בהן. מי המפל הגדול בסוף ק פ ו א י ם וממריצים את הדם למי שמעז.. הדרך חזרה היא באותו מסלול, אבל הכל נראה אחרת.


Panta vrechi,  trip to north Greece and Pelion

מסלול מפלי הגשם הנצחי |Panta Vrechi | Always raining.


***


אכלנו ארוחת צהריים קלה שיאניס המדריך הביא עבורנו (סנדוויצ'ים, בורקסים ופירות שנכללו במחיר) והמשכנו בטיול. עצרנו בשום מקום לקפה בכפרון קטן בשם Roska, קטן אבל עם נוף עוצר נשימה.

לקינוח, הפתענו את הילדים בסנפלינג מגשר בגובה 20 מטרים מעל ערוץ הנחל. היה יום ארוך וגדוש חוויות ויצאנו ממנו עם עם המלצות וטיפים סודיים להמשך הדרך.
בערב אכלנו במסעדת Mesostrati על יד הכפר Mikro Chorio. המסעדה מגישה מאכלים מסורתיים ממיטב תוצרת האדמה באזור, כל המנות שלקחנו היו מעולות, השירות היה נהדר ואדיב, והארוחה היתה הטובה ביותר בכל הטיול. רק חבל שלא יכולנו לחזור לשם שוב. המסעדה היתה מלאה וכדאי להזמין מקום.

למחרת נסענו לטיול למערה השחורה ולמעיין סודי שיאניס המדריך של טרקינג הלאס גילה לנו עליו. סוד זה סוד והיינו לבד במעיין הפרטי שלנו שהיה מקום מושלם לפיקניק לצידו. המים צלולים נקיים ועם זרימה נעימה שלוקחת אותך במורד הנביעה. הצטערנו ממש שלא השארנו בתכנון עוד יום-יומיים מהטיול לאזור המדהים הזה, אבל חייבים להמשיך בדרך.Black cave hike,  trip to north Greece and Pelion